Gdy rodzice pytają o... Katarzyna Klimek-Michno

Gdy rodzice pytają o... Katarzyna Klimek-MichnoDo zostania mamą zostało mi kilka dni, godzin...? Sama już nie wiem, bo Okruch się nie spieszy. Jednak z wielką chęcią sięgnęłam po nowość BP jaką jest owa książka.

Jest ona podzielona na 2 części.

W pierwszej znajdziemy pytania rodziców do specjalistów (m. in.: nauczycieli wychowania przedszkolnego, psychologów, instruktorów) dotyczące przeróżnych aspektów, od nauki wytrwałości, cierpliwości, budowania samooceny, emocji, współdziałania w grupie przedszkolnej, przez zrozumienie agresji dziecka, wyciszenie go, pokonanie traumy, nawiązania współpracy z nauczycielem, po rozwój dziecka w wieku przedszkolnym, zrozumienia czym jest gotowość szkolna oraz istota komunikacji rodzica z nauczycielem, a także uświadomienie jak ważny jest ruch w życiu przedszkolaka. Ta część jest wypełniona wskazówkami, poradami doświadczonych, pełnych pasji i zapału ludzi. Czytelnik czytając odpowiedzi ma poczucie dobra, szczerości wypowiedzi i tego, że wszystko jest możliwe! Każdy opisany problem wydaje się do rozwiązania w sposób bardzo owocny dla wszystkich, a opierający się na odpowiedniej komunikacji. Tu wielki ukłon w stronę pani Agnieszki Czeglik. Czytając jej wypowiedzi początkujący nauczyciel czuje kiełkującą moc i nadzieję, wiarę w siebie, chęć do bycia lepszym nauczycielem. 


W drugiej części książki znajdziemy trzy krótkie ale treściwe opowiadania, do których są dopasowane zadania oraz zabawy. Tematy opowiadań nie są błahe i codzienne, jednak bardzo ważne. Dotyczą funkcjonowania dziecka niewidomego w przedszkolu, odkrywania przez dziecko swoich talentów oraz pokonania strachu. Są tu także propozycje przeróżnych zabaw odnoszących się do uczuć, scenek do rozmów przedszkolaków czy zabaw dla przyszłych uczniów. 


Jest to książka idealna dla każdego rodzica przedszkolaka, ponieważ w prosty sposób wyjaśnia trudne tematy nurtujące mamę i tatę. Jest to także wspaniała pomoc dla nauczyciela przedszkola, bo przygotowuje go do rzeczowych, spokojnych odpowiedzi na pytania, o których nawet by nie pomyślał, że mogą stanowić problem. 

Po lekturze każda ze stron zdobędzie się na refleksję mającą na celu dobro dziecka. 


Polecam gorąco.

Agnieszka


Zapraszam na fb Z książką w sercu oraz Instagram zksiazkawsercu

Komentarze

  1. Super. Na pewno zakupię. Szczęśliwego rozwiązania. Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz